Rekondiční zdravotní masáž, klasická sportovní masáž 

Je u mě nejžádanější masáží a je jedním z nejstarších léčebných postupů.

Tato masáž má jak zdravotní, tak regenerační účinky, uvolňuje svalové napětí po fyzické i psychické námaze. Je ideální ke zlepšení svalové činnosti, ke zlepšené výživy svalů, činnosti hluboko uložených orgánů a tkání a regeneraci těla.

Při masáži dochází k zvýšené sekreci potních žláz a normalizace napětí kůže, ke zvýšení látkové výměny a změně vnitřního prostředí a činnosti žláz s vnitřní sekrecí.

Pomocí masérských hmatů, tlaku, tření a hnětení, léčí zranění, odstraňuje bolesti, působí na kůži, zrohovatělé vrstvy kůže a podkožní vazivo, dále na svalstvo, tvrdé svalové spazmy, srdce, nervy a cévy a na celý lidský organismus, posiluje zdraví a imunitu.

Masáž navozuje tělesnou psychickou rovnováhu, vyvolává pocit souznění těla a mysli, povzbuzuje krevní oběh, zmírňuje stres, únavu, zrychluje metabolismus, napomáhá k rozpohybování lymfatického systému. Může pozitivně ovlivnit chorobné projevy a nepříjemné pocity, vadné držení těla, stavy po operacích, úrazech, zlomeninách.

Masáž má obrovský význam k nastolení dobré nálady a pohody, harmonii těla i ducha a k v ovlivnění celkového stavu organismu, tělesného i duševního.

Masírovat lze celé tělo nebo jen problematickou část.


Kineziotaping (tejpování)

Tejpování je užitečné a účinné ve všech oblastech sportu, regenerace a rehabilitace.

Specifických nalepováním elastických pásek se pokožka zvlní a tím je podpořen krevní oběh i lymfatický systém. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.

Kineziotaping urychluje léčení po úrazech, odlehčuje svalovou zátěž, uplatní se při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů, vyrovnává nesprávné držení těla, stabilizuje uvolněné blokády a v současné době je tato technika velmi oblíbená.


Medová detoxikační masáž

Při medové masáži dochází pomocí speciálních hmatů k silné detoxikaci organismu, čištění pórů, k důkladnému prokrvení pokožky.

Nejideálnější období pro detoxikaci těla je jaro a podzim, ale samozřejmě jde provádět kdykoliv během roku.

Díky detoxikačním účinkům medu dochází k odstraňování škodlivých produktů látkové přeměny. Medová masáž je vhodná při alergiích (kromě alergie na med a včelí produkty).

Med díky své schopnosti dokáže účinně hubit bakterie a posilovat imunitu, byl také považován jako afrodiziakum, působí pozitivně na organismus uvnitř, dokáže kladně ovlivňovat i naše tělo z vnějšku, vyhlazuje pokožku, odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Cílem masáže je fyzická i psychická úleva, uvolnění a zklidnění mysli od každodenního stresu, zrelaxovat a zregenerovat organismus, prokysličit a pročistit buňky, povzbudit krevní oběh, snížit případné alergické projevy.


Relaxační aroma masáž

Relaxační masáž odstraňuje únavu, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity, psychickou pohodu a působí velmi relaxačně proti stresu, který náš každodenní život provází.

Relaxační masáže uvolní tělo i mysl a pomohou obnovit síly jak fyzické, tak duševní. Přináší zklidnění a celkově osvěžuje celé tělo.

Prostřednictvím měkkých technik spolu s vonnými oleji, navodí stav vnitřní harmonie, uvolňuje svalové napětí a spazmy a pravidelnou aplikací zabraňuje jejich opětovnému vzniku, podporuje krevní oběh, podporuje produkci lymfy a spolu s ní detoxikaci organizmu.

U aroma masáží si zákazník může vybrat éterický vonný olej dle aktuální nabídky.


Maderoterapie

Nová, 100% přírodní, neinvazivní metoda, bez kontraindikací.

Tuto terapie dřevem lze aplikovat na celé tělo a pro různé účely (Odlehčení, odvodnění, uvolnění, detoxikace těla) ale nejoblíbenější jsou estetické účely.

Cílem maderoterapie je eliminovat tuk, který se hromadí v různých částech těla, jako jsou boky, stehna, břicho. Technika masáže aktivuje mikrocirkulaci v ošetřované oblasti a eliminuje zadržování vody. Používá se k tvarování a zpevnění problematických partií těla. 

Praxe ukázala, že anticelulitidová terapie dřevem je jedna z nejúčinnějších v boji proti celulitidě. Poskytuje rychlé a viditelné výsledky ve formování postavy a ztrátě cm.

Maderoterapie je stále populárnější po celém světě. A to nejen ze zdravotního, lymfatického a estetického hlediska, ale i díky vyrovnání energie a snížení stresu.

Lymfatická masáž těla i obličeje

Manuální lymfodrenáž je má oblíbená technika, protože vím, že je velmi účinná. Je to speciální technika, která aktivuje mízu v mízním systému, jak na povrchu, tak i v hloubce. Provádí se jako regenerace a zvyšování imunitního systému a jeho metabolismu, odvádění toxinů z těla a snižování otoků různého původu. Je vhodná pro pocit těžkých nohou, při únavě končetin a pro všechny, kteří hodně stojí nebo mají sedavé zaměstnání. Dále po zlomeninách, po operačních stavech, po otocích žilního původu a v těhotenství při žilní nedostatečnosti.

Lymfodrenáž obličejová pomáhá od bolestí hlavy, odlehčení a rozjasnění obličeje, je vhodná pro částečné odstranění vrásek, akné, otoků očí, jizev.

Cílem manuální lymfodrenáže je redukce lymfodrénu = odvodnění těla, lokální zmírnění bolesti, větší rozsah pohyblivosti, kosmetický efekt (celulitida, jizvy, akné, vrásky, otoky veškerého původu), zlepšení psychiky.

Po masáži je velmi důležitý pitný režim, aby došlo ke správnému a účinnému vyloučení škodlivin z těla.


Baňkování (masáž baňkami)

Baňkování je velmi stará metoda používaná na onemocnění a problémy pohybového aparátu. Patří k uznávaným starověkým čínským metodám.

Používáme ji také při léčbě onemocnění trávícího a dýchacího ústrojí.

Baňkování má napomáhat vytažení škodlivin na povrch a jeho vyloučení. Otevírá kožní póry a umožňuje eliminaci škodlivin.

Díky této technice se zrychluje metabolismus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žláz, zvyšuje se přísun živin ke tkáním.

Baňkování odstraňuje bolesti, uvolňuje svalové napětí, spazmy kolem postižených kloubů, stimuluje nervové zakončení, krevní i lymfatický oběh, zároveň detoxikuje tělo a odstraní bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.

Používám baňky jak silikonové, vakuové, tak i skleněné.

Baňky silikonové jsou výborné na lokální uvolnění menších ploch, jsou ideální pro lehčí masírování. Baňky vakuové jsou vhodné na propadlé obratle, hyperlordózy atd. Dosáhneme s nimi většího podtlaku. A baňky skleněné používám pro nejhlubší a nejrychlejší efekt uvolnění tkání, skleněné baňky slouží také k masážím zad.


Reflexologie plosky

Tuto techniku používám před každou silovou masáží pro uvolnění těla a hlavně páteře.

Masáž, která slouží především k uvolnění energetických drah v organismu a povzbuzení samoléčebných schopností jednotlivých orgánů i těla jako celek.

Pomáhá prakticky při jakýchkoliv potížích, od onemocnění dýchacích cest, přes únavu, nespavost, alergii, lupenku, bolesti kloubů, problémy se zažíváním, po bolesti hlavy, selhání funkce životně důležitých orgánů (ledviny, játra, srdce, plíce, slinivka).

Reflexologie plosky může cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.
Pravidelná stimulace příslušných reflexních plošek napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu. Po masáži nastává pocit lehkých nohou, pocit uvolnění celého organismu, uvolnění stresu a celková pohoda.


Dornonova metoda Plus a Breussova masáž

Jedná se o nejúčinnější nástroj pomoci při bolestech zad a kloubů. Nejedná se o klasickou masáž, ale jde o soubor cviků, tlaků a dýchání. Principem Dornovy metody je navracení kloubů a obratlů do jejich původní ideální pozice, a to v dynamice, tzn. jedná se o spolupráci maséra a klienta, je důležité zaměstnat svaly pohybem v příslušné oblasti těla. Velmi důležité je také pacientovo dýchání.

Pomáhá od bolesti celého těla, kloubů, při výhřezu plotýnek, při nerovnováze těla, při skolióze a jiných tělesných problémech. Tím, že vrátíme klouby a obratle na jejich původní místo, nastartujeme v těle i psychice proces samoobnovy.

Před touto medovou je důležitý pohovor a vyloučení možných kontraindikací - osteoporóza, revmatoidní arthritida, artróza čtvrtého stupně, rakovina kostní dřeně, kůže a kostí, syndrom caudy, zničené jádro meziobratlové plotny a rozštěp páteře.

Breussova masáž je přímá masáž a stimulace páteře, proto se s Dornovou metodou výborně doplňuje. Aplikuje se ihned po Dornově metodě, ale může se použít i jako samostatná masáž. Jde o celkové zklidnění a doladění celého procesu. Používá se na ni zásadně třezalkový olej, při čemž je velmi důležité den po aplikaci nechodit na slunce ani nepoužívat solárium.

Masáž je velmi příjemná, zahřívá páteř a je odměnou pro klienta.


Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží.

Odstraňuje stres, bolesti hlavy a očí, napětí krku a šíje, prokrvuje vlasovou pokožku, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody, harmonizuje organismus.

Indická masáž hlavy má vliv nejen na fyzickou, ale i na mentální úroveň. Pomáhá zvládat psychickou únavu, podrážděnost, odstraňuje emocionální stres a napětí, zbavuje úzkosti a deprese. Navozuje pocit klidu, zdraví a pohody.

Indická masáž hlavy uvolňuje napětí, ulevuje od bolesti, obnovuje kloubní pohyblivosti krku a ramen, zmírní oční napětí, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách.

Dále masáž hlavy podporuje činnosti nervového systému, zlepšuje funkce imunitního systému, podporuje růst vlasů. Odstraňuje poruchy spánku a nespavosti, vyrovnává energii a díky takové masáži dosáhneme i jasnějšího myšlení a soustředění.


Reiki I.stupeň

Do síly energií Reiki mě zasvětil sám mistr Reiki Amrit Braghwato.

Reiki je japonské slovo. Znamená životodárná energie. Je to účinný systém, který pomocí přikládání rukou vyrovnává, zklidňuje a harmonizuje tělo, mysl a ducha. Reiki je lehce naučitelná metoda, kdykoli použitelná pro vše živé.

Jde o kontrolu nad svým zdravím. Tato technika přispívá k vnitřnímu klidu, zbavuje stresu a strachu, zmírňuje i odstraňuje bolesti, únavu, urychluje přirozenou léčbu, udržuje v rovnováze tělesnou energii, navozuje klid, uzdravuje všechny části těla, díky Reiki vzrůstá vnitřní jistota a sebeúcta. Tuhle metodu lze využít kdykoliv, ale ideální čistící kůra je v období jara a podzimu

Reiki je výborné pro všechny typy problémů a ideální pro těhotné ženy.

Jediná cesta, jak tyto stavy pocítit, je vyzkoušet si to.